• Typuj wyniki meczów, stwórz najdłuższą serię poprawnych trafień i zostań najlepszym typerem
  • Dołącz do zabawy w każdej chwili i typuj zwycięzców meczów Twojej ulubionej dyscypliny
  • Stwórz swoją prywatną ligę i rywalizuj z przyjaciółmi

Szczegółowe zasady gry

Co to jest WP Typer?

WP Typer to gra, w której celem jest zbudowanie jak najdłuższej serii poprawnych typowań w okresie jednego miesiąca.

Jak grać?

Typujesz tylko zwycięzcę meczu lub remis, a nie dokładny wynik. Typować można mecze piłki nożnej, żużla, koszykówki, siatkówki i tenisa. Dostępne do typowania zawody prezentujemy na stronie typer.wp.pl.

W danej chwili możesz typować tylko jedno wydarzenie! Do momentu, w którym ono się nie zakończy - nie możesz typować innego.

Swój typ możesz zmienić lub usunąć do momentu planowego rozpoczęcia danego meczu, np. gdy mecz zaplanowany jest na godzinę 16:00, a z jakiegoś powodu rozpocznie się o 16:30, to już o 16:00 będzie zablokowana możliwość zmiany typu.

W meczach pucharowych, które mogą skończyć się dogrywką i/lub rzutami karnymi, jako rozstrzygający uznajemy wynik po zakończeniu dogrywki (czyli wynik rzutów karnych nie ma wpływu).

Przebieg rozgrywki

Gdy poprawnie wytypujesz dane spotkanie Twoja seria rośnie o 1. Gdy się pomylisz - seria się zeruje. Ale możesz grać dalej i od nowa budować serię poprawnych typów.

Liczenie punktów serii

W klasyfikacji liczy się najdłuższa seria, a nie aktualna! Czyli jeśli zbudowałeś/aś serię równą 10 i na tym Twoja passa się zakończyła, to to jest Twój wynik, niezależnie od tego że Twoja aktualna seria to 0.

Jeśli więcej niż jeden uczestnik ma jednakową serię to wyżej sklasyfikowany jest ten, który ma większą celność liczoną ze wzoru: liczba poprawnie wytypowanych meczów / łączna liczba wytypowanych meczów * 100%.
Jeśli mimo tego w dalszym ciągu dwóch lub więcej uczestników jest na tym samym miejscu – decyduje mniejsza łączna liczba wytypowanych meczów.

Np. Użytkownicy: Adam, Szymon i Magda mają serię równą 10. W całej grze Adam typował łącznie 22 mecze, z których poprawnie trafił 11 (celność 50%) Szymon 24, z których poprawnie trafił 12 (celność 50%), a Magda 22, z których poprawnie trafiła 13 (59%).
Pierwsze miejsce zajmie więc Magda, która ma najwyższą celność. Drugie Adam, a trzecie Szymon. Adam i Szymon mają taką samą celność, ale Adam typował 22 mecze, a Szymon 24.