• Typuj wyniki meczów, stwórz najdłuzsze pasmo trafień i zostań najlepszym Typerem
  • Zostań najlepszym Typerem wyników Mistrzostw Świata! Dołącz do zabawy w każdym momencie.

Szczegółowe zasady gry

Co to jest WP Typer?

WP Typer to gra, w której celem jest zbudowanie jak najdłuższego ciągu bezbłędnych typowań meczów MŚ 2018 - ciąg ten nazywamy STREAK.

Jak grać?

Typujesz tylko zwycięzcę meczu lub remis, a nie dokładny wynik. W fazie pucharowej MŚ typujemy tę drużynę, która przejdzie do następnej fazy (lub wygra finał/mecz o 3 miejsce).

W danej chwili możesz typować tylko jedno wydarzenie! Do momentu, w którym ono się nie zakończy - nie możesz typować innego.

Swój typ możesz zmienić lub usunąć do momentu planowego rozpoczęcia danego meczu, np. gdy mecz zaplanowany jest na godzinę 16:00, a z jakiegoś powodu rozpocznie się o 16:30, to już o 16:00 będzie zablokowana możliwość zmiany typu.

Przebieg rozgrywki

Gdy poprawnie wytypujesz dane spotkanie Twój STREAK urośnie o 1. Gdy się pomylisz twój STREAK się wyzeruje.

Liczenie punktów streak'a

W klasyfikacji liczy się najdłuższy STREAK, a nie aktualny! Czyli jeśli zbudowałeś/aś STREAK równy 10 i na tym Twoja passa się zakończyła, to to jest Twój wynik, niezależnie od tego że Twój aktualny STREAK to 0.

Jeśli więcej niż jeden uczestnik ma jednakowy STREAK to wyżej sklasyfikowany jest ten, który ma większą celność liczoną ze wzoru: liczba poprawnie wytypowanych meczów / łączna liczba wytypownaych meczów * 100%.
Jeśli mimo tego w dalszym ciągu dwóch lub więcej uczestników jest na tym samym miejscu – decyduje mniejsza łączna liczba wytypowanych meczów.

Np. Użytkownicy: Adam, Szymon i Magda mają STREAK równy 10. W całej grze Adam typował łącznie 22 mecze, z których poprawnie trafił 11 (celność 50%) Szymon 24, z których poprawnie trafił 12 (celność 50%), a Magda 22, z których poprawnie trafiła 13 (59%).
Pierwsze miejsce zajmie więc Magda, która ma najwyższą celność. Drugie Adam, a trzecie Szymon. Adam i Szymon mają taką samą celność, ale Adam typował 22 mecze, a Szymon 24.